W sobotę rusza sezon narciarski w ośrodku Skolnity w Wiśle

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 03.12.2020 17:00,
W sobotę 5 grudnia swój stok udostępni ośrodek Skolnity w Wiśle.
W sobotę rusza sezon narciarski w ośrodku Skolnity w Wiśle

- Nie mogą się doczekać narciarze, ale i my - pracownicy! Otwieramy w sobotę, jesteśmy gotowi, mamy odpowiednią ilość śniegu, ale także starannie przemyślane rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa narciarzy – informuje Janusz Tyszkowski, prezes zarządu ośrodka w Wiśle.


Stacja będzie czynna codziennie od 8.00 do 21.00 (przerwa na ratrakowanie 15.00-17.00).

Narciarze będą mogli korzystać z kolei czteroosobowej oraz trasy niebieskiej o długości 1100 metrów.

- Aktywne uprawianie sportów na świeżym powietrzu to najlepsza profilaktyka – mówi lekarz pediatra Dominika Krakowiak Łaś – Ruch i wysiłek fizyczny mobilizują organizm do wysiłku, tym samym wzmacniając odporność. Z kolei ryzyko zarażenia na wolnym powietrzu, w warunkach na ogół wietrznej pogody, jest radykalnie zminimalizowane. Nie mniej jednak należy zawsze przestrzegać zasłaniania ust i nosa tak, aby zredukować do minimum zagrożenie. Dla narciarzy, którzy od zawsze używają „kominów” z pewnością nie będzie to dodatkowe obciążenie.


INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›