Wielka kasa na pracę z młodzieżą

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 02.05.2020 09:38, PAN
35 milionów złotych trafi z Ministerstwa Sportu przez PZPN do 600 szkółek piłkarskim w całym kraju
Wielka kasa na pracę z młodzieżą

To sprawia, że szkoleniem zostanie o jętych około 60 tysięcy dzieciaków. To największy w historii resortu budżet na upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży konkretnej dyscypliny sportu.

Mam nadzieję, że tak duże wsparcie ze strony ministerstwa pozwoli rozwijać się zawodnikom, którzy są na początku swojej kariery sportowej. Wierzę, że w przyszłości dzięki temu pojawią się tak wybitni zawodnicy, jak Robert Lewandowski – powiedziała minister Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Najważniejszym założeniem Programu Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich jest podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego. Dzięki programowi rodzice i dzieci grające w piłkę nożną uzyskują pewność, że certyfikowana szkółka spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do tego, aby szkolić zawodników. Przyznanie danemu podmiotowi Certyfikatu na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez PZPN znalazły się w elitarnym gronie szkółek będących dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania piłkarskich umiejętności.


PZPN za kadencji Zbigniewa Bońka robi wiele, by wyszukiwać talentów. Tych jest, niestety, coraz mniej. Stąd promowane są kluby od ekstraklasy do IV ligi, które wystawiają wychowanków, stąd decyzja o niepobieraniu opłat wpisowych do rozgrywek młodzieżowych i system nagród za wychowanie reprezentanta Polski. Oby dało to efekty jak najszybciej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›