Wracają do pucharowych rozgrywek

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 25.12.2019 08:55, PAN
Siatkarki BKS Stal Bielsko-Biała wracają do rozgrywek Pucharu Polski. To nagroda za wysokie miejsce w ekstraklasie.
Wracają do pucharowych rozgrywek
Po dwóch latach przerwy do grona najlepszych ośmiu drużyn Pucharu Polski wracają siatkarki z Bielska-Białej. W poprzednim roku bielszczankom nie udało się znaleźć w najlepszej szóstce ligi po zakończeniu pierwszej rundy fazy zasadniczej, co dla drużyn Ligi Siatkówki Kobiet było warunkiem koniecznym, by zakwalifikować się do rozgrywek Pucharu Polski. W drugiej rundzie bielski zespół spisywał się już lepiej, co w konsekwencji dało bielskiemu zespołowi 5. miejsce w Mistrzostwach Polski. W tym sezonie BKS Stal po pierwszej rundzie fazy zasadniczej (po 11. kolejkach) zajął 6. pozycję.

Stal zagra w ćwierćfinale krajowego Pucharu. Mecz odbędzie się najprawdopodobniej 12 lutego i będzie to spotkanie wyjazdowe z rozstawionymi zespołami z czołówki tabeli. O tym dokąd pojedzie Stal zadecyduje losowanie. Do najlepszej czwórki Pucharu Polski awansują zwycięzcy meczów ćwierćfinałowych. Turniej Final Four zaplanowany jest w dniach 7-8 marca 2020 roku w Nysie.

Puchar Polski jest dla BKS rozgrywkami kultowymi. Bielszczanki sięgały po to trofeum osiem razy (wliczając w to Puchar GKKF). 11 razy BKS był finalistą, a dwukrotnie półfinalistą tych rozgrywek. Takim dorobkiem nie może pochwalić się żaden polski zespół zarówno kobiecy jak i męski.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›