Wygrali, jednak tylko za dwa punkty

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 23.02.2020 10:02, PAN
Siatkarze BBTS Bielsko-Biała wygrali kolejny mecz w I lidze i w tabeli zajmują drugie miejsce.
Wygrali, jednak tylko za dwa punkty
Konfrontacja z szóstą drużyną rozgrywek miała być kolejnym łatwym meczem dla bielskiej drużyny. Jednak goście od samego początku postawili faworytowi trudne zadanie.


Było sporo walki, ale widać było, że przyjezdni dobrze przygotowali się do zawodów i rozpracowali taktycznie miejscowych. Jednym słowem, to co zwykle BBTS się udawało, teraz przynosiło średnie korzyści. Skończyło się tym, że Gwardia objęła prowadzenie 1-0. Coś trzeba było zrobić, jakoś rozruszać grę. Były więc zmiany, ale nawet trener zaczął spoglądać na rozgrywającego BBTS Jarosława Macionczyka.

To on musiał wziąć na siebie ciężar gry i prowadzić ją w taki sposób, aby większość ataków kończyła się powodzeniem. Doświadczony zawodnik zrobił, co trzeba i szybko BBTS wyszedł na prowadzenie 2-1. To, co się stało w secie IV jest trudne do opisania.

Bielska ekipa była bezradna, została "zmieciona" z parkietu i zrobiło się 2-2. Tie-break był walką na wyniszczenie, każda ze stron nie zamierzała odpuścić. Dobrze się stało, że BBTS ją wygrał, po pierwsze utrzymał 2. pozycję, Gwardia nie odrobiła strat do czołówki, wreszcie niezwykle istotny aspekt psychologiczny, że nawet, gdy forma nie jest najlepsza siatkarze z Podbeskidzia potrafią wygrać. Brawo.

BBTS Bielsko-Biała - KFC Gwardia Wrocław 3:2 (19:25, 25:19, 25:18,11:25, 15:12)
BBTS: Macionczyk (6), Kapelus (7), Hunek (16), Krikun (13), Żuk, Cedzyński (12) oraz Marek (libero) Frąc (4), Piotrowski (1), Makowski (15).

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›