Wyprawa do Puszczy po trzy punkty

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 15.09.2019 10:18, PAN
Wyprawa do Puszczy po trzy punkty

Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała wygrali w Niepołomicach z Puszczą. Nawet opiekun gospodarzy Tomasz Tułacz, przed laty wspaniały napastnik m.in. Sali Mielec, przyznał, że Górale byli w tych zawodach lepsi. la zespołu z Bielska-Białej to ważny moment w sezonie, bowiem do tej pory porywające mecze serwowali jedynie na własnym stadionie, teraz pokazali, że stać ich także na efektowną grę na terenie silnego rywala.

Puszcza jest nietypowym klubem w I lidze. Małe miasteczko, choć bardzo bogate, długo nie mogło porozumieć się z zawodowym futbolem. Dość powiedzieć, że w czasach gdy Puszcza grała w klasie B i A na mecze przychodziło więcej kibiców niż w II i I lidze. Ale miasto reklamuje się właśnie przez sport, ma najlepszego na świecie karatekę, ciekawą drużynę koszykarek i perełkę w postaci pierwszoligowego klubu. Ma też atut w osobie burmistrza. Mało kto wie, ale połowa sportowych sukcesów Puszczy osiągnięta była przy wydatnym współudziale rządzącego miastem Romana Ptaka. Jako stoper wprowadzał Puszczę do klasy A, ligi okręgowej i IV ligi. Łączył grę w piłkę z rolę wiceburmistrza, ale gdy został sternikiem miasta musiał zawiesić buty na kołku. Puszcza szybciutko wówczas awansowała do ligi III, II i I.

Niepołomice o ekstraklasie nie myślą, ale lubią, gdy wygrywają ze znanymi markami w lidze i Pucharze Polski. Wówczas o małej miejscowości słyszy cała Polska. To dlatego mecze z Podbeskidziem zawsze są dla Puszczy ważne, ale w minioną sobotę dominowali goście. Pierwszy na listę strzelców mógł wpisać się Roginić. Po chwili ten sam zawodnik wywalczył rzut wo;lny, a Tomasz Nowak uderzył bardzo precyzyjnie i piłka wylądowała w siatce. Ten gol z pewnością będzie kandydatem do miana bramki kolejki w I lidze. Na listę strzelców mógł wpisać się także Jaroch, jednak piłkę po jego uderzeniu odbił bramkarz Puszczy

Puszcza najlepszą okazję miała na początku drugiej odsłony, gdy po strzale Czarnego piłkę sparował bramkarz Podbeskidzia. Puszcza w drugiej połowie grała lepiej niż w pierwszej, niemniej wynik już się nie zmienił.


Puszcza Niepołomice – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:1)

Nowak 19.

Puszcza: Niemczycki - Stępień, Czarny, Stawarczyk, Mikołajczyk, Sitek (59 Żytek), Stefanik (46 Uwakwe), Serafin, Tomalski, Bąk (70 Orłowski), Embalo.

Podbeskidzie: R. Leszczyński – Modelski, Bashlai, Osyra, Jaroch – Danielak, Sieracki, Figiel, Sierpina – Nowak – Roginić.

AKTUALNA TABELA


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›