Z małej wioski do mistrza Polski

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 04.06.2021 13:26, PAN
Mikołaj Zastawnik został nowym zawodnikiem Rekordu Bielsko-Biała, mistrza Polski w futsalu
Z małej wioski do mistrza Polski

Pamiętamy doskonale, gdy prezes UKS Regulka Regulice Grzegorz Musidlak chwalił się swoim wychowankiem Mikołajem Zastawnikiem, który wówczas był liderem zespołu juniorów młodszych.

W tej kategorii Regulka wygrywała wszystko w rozgrywkach okręgu chrzanowskiego, a technika i skuteczność Zastawnika powodowała, że szybko stało się jasne, że chłopak w Regulicach długo nie pogra. Kupiła go Wisła Krakbet Kraków, w barwach której zdobył mistrzostwo Polski, Puchar Polski i Superpuchar Polski będąc jednocześnie liderem młodzieżowych reprezentacji Polski. Po wycofaniu się sponsora i likwidacji sekcji futsalu w Krakowie Zastawnik trafił do Cleareksu Chorzów.

Z miejsca stał się liderem drużyny, a niektóre z jego bramek trafiały do ogólnoświatowych kanałów budząc zachwyt i podziw. Z czasem stał się filarem reprezentacji Polski, którą doprowadził do finałów mistrzostw Europy. Rekord zdecydował się na dwuletni kontrakt, mimo że zawodnik jest przeszedł operację kolana i czeka go jeszcze kilkumiesięczna przerwa w grze. Jeśli Zastawnik będzie w takiej formie, jak przed urazem, to mistrzowie Polski zdecydowanie podjęli słuszną decyzję.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›