Zaczęli seryjnie zwyciężać

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 05.09.2021 08:48, PAN
Piłkarze Rekordu Bielsko-Biała wygrali kolejny mecz, tym razem w Kluczborku z tamtejszym MKS 3-1.
MKS Kluczbork niedawno występował na szczeblu centralnym, stąd Rekord nie był murowanym faworytem tego starcia. Wzajemny szacunek i ogromna troska o to, by nie stracić bramki była widoczna w pierwszej połowie, w której było sporo taktyki, ale gra t0czyła się głównie w środkowej strefie boiska. Na szczęście dla widowiska zmieniło się to po przerwie, w której obejrzeliśmy cztery gole. W 50 minucie ze skrzydła dośrodkował Żołna, Wróbel zgrał piłkę głową do Caputy, który również głową skierował ją do bramki. Gospodarze tak tego zostawić po rstu nie mogli i kilka minut później Zieliński nie zdobył tak efektownej bramki, jednak jego strzał był niezwykle precyzyjny. Trener MKS nakazał swoim podopiecznym grę o pełną pulę. Gospodarze uzyskali przewagę, oddali kilka groźnych strzałów, ale w związku z tym, że bramkarz Rekordu nie dawał się zaskoczyć ich impet malał. Goście zaś przetrzymali napór, trener dokonał dobrych zmian i ci, którzy weszli na plac wypracowali okazje, po któych goście uzyskali dwa gole na wagę zwycięstwa.

MKS Kluczbork – Rekord Bielsko-Biała 1:3 (0:0)

Zieliński 57 - Capusta 50, Ciućka 57, Kasprzyk 90.

Rekord: Szumera (69 Żerdka) – Madzia, Pańkowski, Kareta, Żołna, Twarkowski, Nowak (82 Czaicki), Caputa, Wróblewski (46 Mucha), Wróbel (69 Ciućka), Sobik (46 Kasprzyk).