Zagrają w barażach o ekstraklasę

Region, Bielsko-Biała, Sport, Wiadomości, 12.05.2019 11:39, PAN
Zagrają w barażach o ekstraklasę
Pokonując Broń Radom 9-1 BISTS Bielsko-Biała zapewnił sobie drugie miejsce w południowej grupie I ligi tenisistów stołowych i jednocześnie prawo gry w barażu o awans do ekstraklasy. Bielszczanie o prawo gry w tenisowej elicie zagrają z UKS Warta Kostrzyń nad Odrą, która wygrała zdecydowanie rywalizację w grupie północnej. Pierwszy mecz odbędzie się w Bielsku-Białej, rewanż na wyjeździe.

O tym, kto z tej pary zagra w ekstralidze zadecyduje bilans dwumeczu. Liderami Warty są Jakub Perek i Daniel Bąk, którzy przed laty reprezentując Opokę Trzebinia grali przeciwko BISTS.

Tenis stołowy, po śmierci legendarnego Andrzeja Grubby, znów stał się dyscypliną niszową, choć gwiazdą światowego formatu jest Natalia Partyka, niepełnosprawna zawodniczka, która osiąga znakomite wyniki i w krajach środka, gdzie z kolei tenis stołowy jest sportem narodowym, jest witana jak powiedzmy gwiazda NBA.

O ile Polacy o sukcesach ery Grubby, Leszka Kucharskiego i Jolanty Szatko-Nowak mogą pomarzyć, to polska ekstraklasa męska i kobieca zalicza się do najsilniejszych w Europie. Jeśli bielskiej drużynie udałoby się do elitarnego grona awansować byłby to naprawdę sportowy sukces sporego kalibru.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›