Zakończyły pucharową przygodę

Region, Bielsko-Biała, Sport, Wiadomości, 13.04.2019 10:20, PAN
W przeciwieństwie do piłkarzy, sekcja kobiet Rekordu Bielsko-Biała lepiej radzi sobie w rozgrywkach na otwartych boiskach niż w futsalu. Póki co oczywiście.
Żeńska drużyna Rekordu ma za sobą pierwszy sezon w futsalowej ekstraklasie, w którym utrzymała się i awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski. W nim trafiła na innego rywala z najwyższego szczebla rozgrywkowego AZS UEK Wandę Słomniczankę. Małopolanki wygrały 4-1 i awansowały do ćwierćfinału rozgrywek.

Bielszczanki nie oddały łatwo skóry, pod koniec pierwszej połowy po zagraniu Klaudii Nowackiej piłkę do bramki gospodyń skierowała Katarzyna Moskała, ale
przyjezdne przespały początek drugiej połowy, gdy straciły dwie bramki w szybkim odstępie czasu. Potem Rekord dominował, wypracował kilka okazji, ale w końcówce Wanda po kontrze zdobyła czwartą bramkę.

Teraz zespół kobiet Rekordu może skupić się na walce w I lidze i kolejny awans do ekstraklasy, tym razem futbolowej.