reklama

Zawodnicy z Podbeskidzia na paraolimpiadzie w Pekinie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 23.02.2022 13:21,
Andrzej Szczęsny i Igor Sikorski na co dzień i reprezentują Beskidzkie Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne START Bielsko-Biała, a w tych dniach reprezentują Polskę na Paraolimpiadzie w Pekinie.
Zawodnicy z Podbeskidzia na paraolimpiadzie w Pekinie

Obaj panowie są zawodnikami i reprezentują Beskidzkie Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne START Bielsko-Biała. Igor Sikorski, niepełnosprawny alpejczyk, paraolimpijczyk – grupa siedząca, kategoria LW11, to uczestnik Paraolimpiady w Soczi (2014 r.) i brązowy medalista poprzedniej Paraolimpiady w Pjongczang (2018 r.).

Natomiast Andrzej Szczęsny startował już na Paraolimpiadzie w Vancouver w 2010 r. Występuje w konkurencjach dla zawodników jeżdżących na stojąco. Szczęsny jest mistrzem Polski w slalomie oraz wicemistrzem w slalomie gigancie i superkombinacji z 2014 roku.

na zdjęciu: prezydent Andrzej Duda z paraolimpijczykami podczas wręczania nominacji olimpijskich; fot. Adrian Stykowski/Polski Komitet Paraolimpijski

źródło:> UM BB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›