Zdobywca Superpucharu nowym nabytkiem Górali

Region, Bielsko-Biała, Sport, Wiadomości, 14.06.2019 17:15, PAN
Zdobywca Superpucharu nowym nabytkiem Górali

Karol Danielak związał się dwuletnią umową z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Zawodnik ten może występować zarówno na pozycji bocznego obrońcy oraz jako skrzydłowy. Wcześniej reprezentował barwy Arki Gdynia, z którą sięgnął po Superpuchar Polski.

Danielak jest wychowankiem Jaroty Jarocin - to tam urodził się i grał w piłkę w młodzieżowych zespołach. W wieku 24 lat trafił do Chrobrego Głogów. Wystarczyło mu pół roku, aby przekonać do siebie trenerów Pogoni Szczecin, do której przeszedł w styczniu 2015 roku. W swoim pierwszym sezonie w Szczecinie rozegrał 11 spotkań i był pewnym punktem drużyny. Po półtora roku gry w barwach Pogoni odszedł na wypożyczenie do Zawiszy Bydgoszcz.

Po powrocie z wypożyczenia nie udało się mu porozumieć z władzami Pogoni i z dorobkiem 22 spotkań w Ekstraklasie opuścił "Portowców" i ponownie trafił do Chrobrego Głogów. W barwach pierwszoligowca rozegrał dwa sezony, a dobra postawa zaowocowała kolejnym transferem na północ Polski - zgłosiła się Arka Gdynia. Danielak udanie wszedł w sezon - zadebiutował już w pierwszym oficjalnym meczu w barwach "Arkowców" o Superpuchar Polski i przywiózł trofeum do Gdyni!

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›