Został podniebnym mistrzem Europy

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 02.06.2019 13:10, PAN
Został podniebnym mistrzem Europy

W Stalowej Woli rozegrano szybowcowe mistrzostwa Europy. Pogoda nie rozpieszczała uczestników, niemniej Sebastian Kawa z Aeroklubu Bielsko-Bialskiego udowodnił, że jest sportowcem światowej klasy i nie dał szans konkurencji.

Starował na nowym szybowcu Diana 3 i wykazał się nie tylko umiejętnościami nawigacyjnymi, ale i wytrwałością, bowiem, aby konkurencje szybowcowe się odbyły musi być pogoda. Z tym na Podkarpaciu był kłopot, rozegrano tylko 5 wyścigów podczas krótkich przejaśnień.

Dla Kawy to 30 medal z najważniejszych imprez, jest godnym następcą wielkich polskich szybowników, dzięki czemu Polacy od kilkudziesięciu lat są niepokonani w tej dyscyplinie sportu udowadniając, że lotnictwo to po prostu polska specjalność.


foto: facebook.com/sebastian.kawa.756


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›