Zwycięstwo nadziei polskich skoków

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 04.08.2019 14:56, PAN

W niemieckim Ruhpolding rozegrane zostały zawody FIS-Schüler-Grand-Prix, czyli nieoficjalne mistrzostwa świata dzieci w skokach narciarskich. Po raz kolejny z bardzo dobrej strony zaprezentowali się biało-czerwoni (w tym zawodnicy z powiatu bielskiego), którzy trzykrotnie stawali na podium zawodów. Najlepszy wynik uzyskał Kacper Tomasiak, który triumfował wśród skoczków do lat 13 i tym samym został nieoficjalnym mistrzem świata dzieci w tej kategorii.

Reprezentant klubu LKS Klimczok Bystra to najlepszy skoczek minionego sezonu zawodów LOTOS Cup 2019 i zwycięzca Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza" w kategorii Junior E. Triumf w zawodach FIS-Schüler-Grand-Prix w Ruhpolding Kacprowi Tomasiakowi zapewniły skoki na odległość 45 oraz 43 metry. Polak uzyskał łączną notę 247,2 punktu i tym samym o pół punktu pokonał Kaimara Vagula z Estonii, który zanotował te same odległości co Tomasiak, jednak nieco grosze noty za styl.