Mają swoje godne miejsce

Region, Wiadomości, 21.09.2019 11:42, PAN
Mają swoje godne miejsce

W minioną sobotę w Bielsku-Białej odbyły się obchody jubileuszu stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego i czterdziestolecia działalności Beskidzkiej Rady Olimpijskiej. Głównym punktem obchodów było odsłonięcie Galerii Beskidzkich Olimpijczyków w Straconce. W obecności byłych sportowców oraz ich rodzin otwarto monument, na którym wypisane są wszystkie nazwiska o reprezentantach Polski na igrzyskach zimowych i letnich wywodzących się z Bielska-Białej i okolic.

Drugim punktem obchodów była uroczysta Beskidzka Gala Olimpijska, podczas której nagrodzono najwybitniejszych sportowców z Podbeskidzia. W wyjątkowy sposób potraktowano jednego z olimpijczyków, boksera Mariana Kasprzyka w związku z 80. urodzinami legendarnego zawodnika i olimpijczyka.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy