Obraza uczuć religijnych na cmentarzu żydowskim

Region, Wiadomości, 08.07.2021 10:45, PG
Na bramie cmentarza żydowskiego przy ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej ktoś powiesił worek foliowy z zawartością najprawdopodobniej fekalii oraz kartką z obraźliwym tekstem.
Obraza uczuć religijnych na cmentarzu żydowskim

Policjanci z trzeciego komisariatu Policji ustalili i zatrzymali sprawcę, który na cmentarzu żydowskim w Bielsku-Białej dopuścił się publicznego znieważenia grupy narodowościowej i miejsca obrzędów religijnych. Mężczyźnie za popełnione "przestępstwa z nienawiści" grozi kara 3 lat więzienia. O jego losie zdecyduje niebawem sąd.

W sobotę wczesnym rankiem dyżurny bielskiej komendy został powiadomiony, że na bramie cmentarza żydowskiego przy ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej ktoś powiesił worek foliowy z zawartością najprawdopodobniej fekalii oraz kartką z obraźliwym tekstem. Na miejsce zostali skierowani policyjni śledczy z bielskiej „trójki” oraz z wydziału kryminalnego bielskiej komendy.

Na cmentarzu zostały wykonane oględziny kryminalistyczne przez policyjnych techników i zabezpieczone ślady. Przestępstwo zostało zakwalifikowane, jako występek publicznego znieważenia grupy ludności ze względu na przynależność narodowościową i publicznego znieważenia miejsca obrzędów religijnych.

Policjanci z Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej rozpoczęli poszukiwania sprawcy tych przestępstw, nazywanych przestępstwami z nienawiści. Śledczy zabezpieczyli między innymi monitoring obejmujący teren cmentarza, a także monitoring miejski. Czynności, w które zostali zaangażowani policjanci wszystkich pionów, doprowadziły do ustalenia wizerunku podejrzanego i jego tożsamości. Był nim 50-letni mieszkaniec Bielska-Białej.Został on zatrzymany przez policjantów z bielskiego komisariatu III i osadzony w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał wczoraj zarzuty, a o jego losie niebawem zdecyduje bielski sąd. Za popełnione przestępstwa publicznego znieważenia grupy ludności ze względu na jej narodowość i publicznego znieważenia miejsca przeznaczonego do obrzędów religijnych grozi kara nawet 3 lat więzienia.

Sprawcy przestępstw z nienawiści na tle etnicznym, narodowościowym, rasowym bądź wyznaniowym jak i wymierzone w miejsca obrzędów religijnych i pochówku muszą liczyć się z bezwzględną odpowiedzialnością karną.

źródło: KMP Bielsko - Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy