Ogromny pożar suchej trawy! Akcję gaśniczą utrudniał silny wiatr

Region, Wiadomości, 28.10.2019 09:27, ap, foto: OSP Kobiernice
Niebezpieczny pożar w Kobiernicach i trudna akcja gaśnicza! Ogień szybko rozprzestrzeniał się po suchej trzcinie i zbliżał do zabudowań. Strażacy walczyli z płomieniami, czasem i podmuchami wiatru.
Ogromny pożar suchej trawy! Akcję gaśniczą utrudniał silny wiatr
W niedzielę (27.10) ok godz. 11.30 w rejonie stawów przy ul. Stawowej i Pieszej w Kobiernicach wybuchł pożar suchej trzciny. Akcję gaśniczą utrudniał silny wiatr, dzięki któremu ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie w kierunku zabudowań. Sytuacja była bardzo dynamiczna i niebezpieczna.- Po przybyciu ma miejsce zdarzenia, okazało się, że spaleniu uległa znaczna część terenu, a ogień nadal postępuje podsycany silnymi podmuchami wiatru. Dzięki podaniu kilku prądów wody oraz gaszeniu przy pomocy tłumic po blisko trzech godzinach walki ogień został ugaszony - relacjonują strażacy z OSP w Kobiernicach.

Z żywiołem walczyło 12 zastępów straży pożarnej. Spłonęło ok. 10 hektarów nieużytków. Słup dymu był widoczny ze sporej odległości, nawet z Bielska-Białej czy Andrychowa.

W działaniach brały udział liczne zastępy straży pożarnej: OSP Kobiernice, OSP BUjaków, OSP Czaniec, OSP Porąbka, OSP Kozy, OSP Wilamowice, JRG 1 Bielsko-Biała.

Szczegóły i okoliczności wybuchu pożaru sprawdza teraz policja.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy