Patryk i Dawid marzyli o służbie w policji. Udało się!

Region, Bielsko-Biała, Wiadomości, 02.10.2019 18:10, ap
Funkcjonariusze KMP w Bielsku-Białej swoją pracą często służą innym. Tym razem mundurowi także pomogli, ale zupełnie inaczej. Spełnili marzenia mieszkańców.
Patryk i Dawid marzyli o służbie w policji. Udało się!
Bielską komendę odwiedzili wyjątkowi goście!

23-letni Patryk i jego rówieśnik Dawid marzą o służbie w Policji. Patryka zawsze pasjonował policyjny mundur, a Dawida interesowała służba w wydziale kryminalnym i policyjne dochodzenia. Marzenia te są niestety bardzo trudne do spełnienia, ze względu na ich niepełnosprawność. W poniedziałek obaj mogli jednak przez chwilę poczuć się jak prawdziwi stróże prawa i z bliska przyjrzeć się pracy policjantów z naszej komendy.Gości przywitał I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej . insp. Dariusz Zajda. Po spotkaniu w gabinecie komendanta młodzi mężczyźni wraz ze swoimi mamami zostali zaproszeni do zwiedzenia budynku i odwiedzenia policjantów z poszczególnych wydziałów bielskiej jednostki.

Dawid i Patryk obejrzeli strzelnicę i zapoznali się z pracą instruktorów wyszkolenia strzeleckiego. Przyjrzeli się z bliska służbie pełnionej przez policjantów z wydziału prewencji, a na koniec zapoznali się z pracą przewodnika psa służbowego. Stróże prawa opowiadali o specyfice wykonywanych zadań.- Ten wyjątkowy dzień na pewno długo zapadnie w pamięci Patryka i Dawida oraz policjantów, którzy ich poznali. Życzymy chłopakom dużo zdrowia i uśmiechu, a także jeszcze wielu marzeń do spełnienia. Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy spełnić choć jedno z nich - podsumowuje asp. szt. Roman Szybiak.

foto: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy