Policyjna akcja na drogach. Ponad 80 kierowców dostało mandat

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Wiadomości, 09.07.2021 13:31,
Policyjna akcja na drogach. Ponad 80 kierowców dostało mandat
W czwartek (8.07) w godzinach od 6.00 do 22.00 na terenie powiatu bielskiego zostały przeprowadzone działania pod kryptonimem „Prędkość”. Ogólnopolskie działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem przestrzegania dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem nadal główną przyczyną najtragiczniejszych zdarzeń drogowych.

W trakcie prowadzonych działań bielscy policjanci ujawnili 88 wykroczeń, zatrzymali również nietrzeźwego kierującego.

Celem policyjnych działań było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Mundurowi, w ramach działań, prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdów z wideo rejestratorem. Policyjnym nadzorem obejmowane są, w pierwszej kolejności, drogi o największym zagrożeniu wypadkami i , na których dochodzi do kolizji. Miejsca wytypowane są równie na podstawie Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa gdzie jedną z możliwości jest oznaczenie miejsc, w których często kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość.


W trakcie działań, łącznie policjanci z bielskiej drogówki ujawnili 88 wykroczeń, wszystkie dotyczyły przekroczenia prędkości. Dla 87 sprawców wykroczeń w ruchu drogowym nieprzestrzeganie obowiązujących regulacji w zakresie przestrzegania limitów prędkości zakończyło się mandatem karnym.

Stróże prawa ujawnili również 2 kierujących, którzy kierowali pojazdami na tzw. „podwójnym gazie”. W ręce czujnych bielskich policjantów z drogówki wpadł kierujący audi, który zdecydował się zasiąść za kółkiem w stanie nietrzeźwości. Zatrzymany został wieczorem w Rybarzowicach, a przeprowadzone badanie trzeźwości wskazało, że 46-latek miał prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W Czechowicach-Dziedzicach zatrzymany został również mężczyzna, który kierował volkswagenem będąc w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wskazało blisko 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Również on odpowie za swój występek.

- Przypominamy, że kierowanie po użyciu alkoholu również jest zabronione, a kierujący w stanie nietrzeźwości może zapłacić nawet 5 tys. zł grzywny. Pomimo dobrych warunków pogodowych mundurowi wykonywali także czynności związane z obsługą w 10 kolizji do jakich doszło na drogach Naszego powiatu. Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności - informuje bielska policja.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy