Ulica miasta planem filmowym wojennego serialu [FOTO]

Region, Bielsko-Biała, Wiadomości, 06.07.2021 19:00, PG, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Na ulicach Bielska realizowany jest plan filmowy serialu TVP - Wojenne dziewczyny. Budzi to niemałe zainteresowanie wśród mieszkańców.
Ulica miasta planem filmowym wojennego serialu [FOTO]

We wtorek, 6 lipca, ekipa filmowa kręci sceny na popularnym miejskim deptaku – ulicy 11 Listopada. Pracy aktorów i całej ekipy z wyznaczonej odległości z zaciekawieniem przyglądają się i robią zdjęcia przechodnie.

Serial obyczajowy Wojenne dziewczyny w reżyserii Michała Rogalskiego jest opowieścią o trudnych latach okupacji hitlerowskiej z perspektywy trzech młodych kobiet. Bohaterki - Irena Irka Szczęsna, Marysia Joachim i Ewa Fronczak - są bardzo różne, jednak wiele je łączy: biorą udział w likwidacji okupantów i kolaborantów, zdobywają broń, pomagają w ratowaniu żydowskich dzieci, biorą udział w akcjach małego sabotażu.

Czasy które ukazuje serial, wymagają specjalnej scenografii. W związku z tym ulica 11 Listopada tuż za placem Wolności zyskała całkiem nowy wygląd. Z okien kamienic powiewają niemieckie flagi z czasów III Rzeszy, pod nimi umieszczone zostały szyldy reklamowe stylizowane na te z epoki, jest też budka strażnicza i zabytkowe pojazdy – citroeny, ciężarówki i motocykle. Między tym wszystkim można dostrzec aktorów i statystów, którzy biorą udział w kręconych akurat scenach.

Bielsko-Biała będzie planem filmowym Wojennych dziewczyn jeszcze do 17 lipca. 6 lipca ekipę filmową będzie można spotkać na ulicach Adama Mickiewicza od ul. Kącik do ul. Henryka Sienkiewicza, natomiast do 7 lipca włącznie filmowcy będą pracowali na ulicach Nad Niprem, Władysława Orkana, Wzgórze, Podcienie oraz ul. Juliusza Słowackiego – od ul. Andrzeja Frycza Modrzewskiego do Rynku. Do 17 lipca także na ul. 11 Listopada.

W dniach 8-11 lipca Wojenne dziewczyny zagoszczą na ul. Schodowej, a w dniach 9-14 lipca na ul. Zygmunta Krasińskiego - na odcinku od ul. Jarosława Dąbrowskiego do ul. Piastowskiej oraz ul. Teodora Sixta - na odcinku od ul. Słowackiego do ul. Mickiewicza.

Wojenne dziewczyny to bardzo popularny serial emitowany na antenie TVP 1 od marca 2017 r. Jego pierwsze trzy odcinki obejrzało 3,01 mln widzów. Serial jest też dostępny na platformie Netflix. Do tej pory powstały trzy sezony. Bielsko-Biała jest planem filmowym czwartego, którego premierę zaplanowano na wrzesień 2021 roku.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy