W Szpitalu Wojewódzkim będzie nowy sprzęt

Region, Bielsko-Biała, Wiadomości, 15.10.2019 12:40, ap
Wkrótce pacjenci Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej korzystać będą z nowego sprzętu. Aparaty USG i RTG za łączną kwotę miliona złotych trafią do Zakładu Diagnostyki Obrazowej.
W Szpitalu Wojewódzkim będzie nowy sprzęt
Przetargi zostały rozstrzygnięte. Umowy z dostawcami są już podpisane. Sprzęt, kupiony dzięki dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, wykorzystywany będzie w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej.

W Zakładzie Diagnostyki Obrazowej pracują obecnie dwa USG. Jeden z nich ma już ponad 10 lat. - Nowy kosztował 400 tysięcy złotych. To sprzęt najwyższej jakości – podkreśla Łukasz Matlakiewicz, zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych szpitala.

Aparat RTG kosztował ponad 600 tysięcy złotych. Stosowany będzie do urografii.

Wicedyrektor dodaje, że starsze aparaty będą również nadal używane, bo w Szpitalu Wojewódzkim na tego typu badania jest ogromne zapotrzebowanie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy