Wspierają się, by przeciwdziałać przemocy i narkomanii

Region, Bielsko-Biała, Wiadomości, 04.12.2019 13:00, ap, foto: KMP Bielsko-Biała
W bielskiej komendzie odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego, zajmującego się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Uczestnicy spotkania przeszli także szkolenie z zakresu rozpoznawania i przeciwdziałania narkomanii.
Wspierają się, by przeciwdziałać przemocy i narkomanii
We wtorek (03.12) w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Dyscyplinarnego.Zespół zajmuje się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie na terenie Bielska-Białej, koordynuje prace grup roboczych przydzielonych w konkretnych przypadkach w rodzinach, gdzie założono niebieską kartę.

Posiedzeniu przewodniczyła Marzena Szatan z Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, a udział w nim wziął Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Marcin Bębenek.

Ideą jest szeroka współpraca wszystkich instytucji zajmujących się zagadnieniami przemocy w rodzinie. W tym celu spotkania odbywają się nie tylko w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, ale także w jednostkach, które reprezentują poszczególni członkowie zespołu.

- Dzięki temu, że członkowie zespołu lepiej poznają wzajemne kompetencje i funkcjonowanie swoich urzędów mogą sprawniej współpracować na rzecz pomocy rodzinom dotkniętym problemem przemocy domowej. Po posiedzeniu policyjni profilaktycy przeprowadzili dla członków zespołu szkolenie z zakresu rozpoznawania i przeciwdziałania narkomanii. Wykorzystano w nim walizkę edukacyjną zakupioną ze środków finansowych przekazanych przez urząd miejski na fundusz wsparcia Policji - mówi asp. szt. Roman Szybiak z bielskiej komendy.

Po szkoleniu mundurowi zaprezentowali członkom zespołu swoją komendę. Pracownicy instytucji i urzędów miejskich zobaczyli od kuchni jej funkcjonowanie oraz mieli okazję poznać osobiście policjantów, odpowiedzialnych za współpracę pomiędzy komendą a poszczególnymi instytucjami.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy