Wyzywał i znieważał policjantów. Postawiono mu zarzuty

Region, Żywiec, Wiadomości, 05.07.2021 11:30, PG
34 – letni mężczyzna siedząc ukryty w parku wyzywał policjantów, którzy wykonywali inne czynności służbowe.
Wyzywał i znieważał policjantów. Postawiono mu zarzuty

Policjanci z Gilowic zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który w czasie, gdy policjanci wykonywali inne czynności służbowe, ukryty w parku wyzywał ich i znieważał. Gdy został zlokalizowany przez mundurowych stał się agresywny i odmówił podania swoich danych. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 3 lata.

W czwartek około 23.30 policjanci z Gilowic w Łękawicy na ul. Parkowej kontrolowali kierowcę, który popełnił wykroczenie. Gdy mundurowi wykonywali czynności jakiś mężczyzna, pod osłoną nocy, cały czas znieważał ich wykrzykując wulgarne słowa. Gdy policjanci zakończyli czynności ustalili, że jeden z nich wsiądzie do radiowozu i odjedzie oświetlając przy tym miejsce, z którego dochodziły wulgaryzmy. W tym czasie drugi z policjantów został na miejscu i obserwował teren. Dzięki temu szybko zlokalizował mężczyznę. Gdy drugi policjant wrócił już wspólnie go wylegitymowali. W trakcie czynności mężczyzna dalej ubliżał policjantom oraz nie podawał swoich danych. Gdy mundurowi poinformowali go, że jest zatrzymany ten stał się agresywny, nie stosował się do wydawanych poleceń, kopał i szarpał. Trafił do policyjnego aresztu. W tym czasie śledczy ustalili, że jest to 34-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna usłyszał zarzut znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, za co grozi mu kara nawet 3 lat więzienia.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy