Znany policjant odszedł na wieczną służbę

Region, Bielsko-Biała, Wiadomości, 04.10.2019 13:28, ap
Antoni Więzik w policji pracował przez 35 lat. Na emeryturze czas poświęcił najbliższym. W czwartek koledzy w mundurach pożegnali legendę bielskiej drogówki.
Znany policjant odszedł na wieczną służbę
W wieku 62 lat zmarł mł. asp. Antoni Więzik, emerytowany policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Podczas uroczystej ceremonii pogrzebowej (03.10) funkcjonariusza pożegnali rodzina i przyjaciele, a także policjantki, policjanci, pracownicy cywilni i policyjni emeryci z bielskiego garnizonu.

- Młodszy aspirant Antoni Więzik służył w naszej formacji przez 35 lat. W 2014 roku odszedł na zasłużoną emeryturę, aby czas poświęcać swoim najbliższym. Od początku służby był związany z bielską drogówką. Przez te wszystkie lata był dobrym kolegą, otwartym na potrzeby innych - opowiada asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.


Pomimo że funkcjonariusz od 5 lat nie pracował, jeszcze dziś trudno byłoby znaleźć w komendzie policjanta, który nie znał Antka (jak nazywali go koledzy w pracy). Przez dziesięciolecia służby nie tylko dbał o bezpieczeństwo i porządek na bielskich drogach, ale także dzielił się swoim doświadczeniem z wieloma, młodszymi policjantami.

- Gdyby któregoś z policjantów bielskiego garnizonu zapytano, czy znał Antka, zapewne każdy powiedziałby, że tak, przecież to legenda bielskiej drogówki. I nie ma w tym określeniu niczego przesadzonego. Nasz kolega był niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Charakterny i zawsze uśmiechnięty. Będzie nam go bardzo brakowało, pozostanie w naszej pamięci na zawsze - dodaje rzecznik prasowy bielskiej komendy.

Msza żałobna odbyła się w Kościele pw. Św. Małgorzaty w Bielsku-Białej. Następnie kondukt żałobny przeszedł na cmentarz. Uroczystości pogrzebowe odbyły się zgodnie z policyjnym ceremoniałem, z udziałem asysty honorowej i policyjnego trębacza. Trumna z ciałem zmarłego spoczęła na Cmentarzu Komunalnym w Bielsku-Białej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy