Bielsko-Biała zwiększa pulę pieniędzy na walkę ze smogiem

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 25.05.2021 15:57,
Jest więcej pieniędzy na walkę z niską emisją i ochronę klimatu w Bielsku-Białej.
Bielsko-Biała zwiększa pulę pieniędzy na walkę ze smogiem

Podczas XXXII sesji Rady Miejskiej w trakcie zmiany uchwały o Wieloletniej prognozie finansowej miasta i w sprawie zmian w budżecie miasta bielski samorząd zwiększył środki na szeroko rozumianą walkę ze smogiem i ochronę klimatu w Bielsku-Białej. To już kolejna taka decyzja.

O rosnących wydatkach na poprawę jakości powietrza w Bielsku-Białej mówił podczas sesji zastępca prezydenta miasta Adam Ruśniak.

- Warto uzmysłowić sobie, jak całościowo wygląda walka ze smogiem. Dokonaliśmy prawdziwego skoku cywilizacyjnego, gdy chodzi o wymianę tzw. kopciuchów i walkę z niską emisją. W ciągu 11 lat pomiędzy rokiem 2008 a 2018 wymieniliśmy w naszym mieście 2.027 pieców i dofinansowaliśmy 643 instalacje odnawialnych źródeł energii. Kwota, która była z tym związana, to niespełna 17 milionów złotych. Natomiast w ciągu ostatnich dwóch lat, czyli w roku 2019 i 2020 oraz biorąc pod uwagę plany, jakie mamy na 2021, liczymy, że w sumie na terenie miasta zlikwidowane zostaną 3.384 kopciuchy i dofinansowane będą łącznie 952 instalacje OZE. W latach 2019-2021 na tego typu zadania zostanie wydatkowanych ponad 42 mln zł. W porównaniu do wydatków z poprzednich 11 lat to wielka kwota. Nie tylko środki finansowe, które są niezbędne, są tu ważne. Istotne jest także ogromne zaangażowanie urzędników i osób, które zajmują się walką z niską emisją. Te liczby najlepiej pokazują, jak mocny nacisk kładzie prezydent Jarosław Klimaszewski na walkę z niską emisją i ze smogiem – stwierdził A. Ruśniak.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy