16 akcji ratowniczych GOPR Beskidy przez weekend

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 13.09.2021 10:28,
To był bardzo intensywny czas dla ratowników górskich.
16 akcji ratowniczych GOPR Beskidy przez weekend

Jak informuje GOPR Beskidy, tylko w sobotę i niedzielę ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR wyruszali na pomoc 16 razy. Interweniowali dyżurni z SR: Klimczok (4), Hala Skrzyczeńska (4), CSR Szczyrk (3), Wisła (1), Markowe Szczawiny (1), Hala Miziowa (1), Leskowiec (1) i Żar (1).

Oprócz typowych wypadków turystycznych i rowerowych, ratownicy prowadzili wyprawę poszukiwawczą w rej. Wisły Kozińce - Nowa Osada. Po godz. 16:00 Centralna Stacja Ratunkowa w Szczyrku otrzymała zgłoszenie z Komisariatu Policji w Wiśle o 57-letnim grzybiarzu (osoba ratowana z problemami kardiologicznymi), który o umówionej porze (12:00) nie powrócił do miejsca zakwaterowania. W pierwszej kolejności ratownicy przeszukali lasy w rejonie stacji narciarskiej Nowa Osada oraz północne stoki góry Kozińce. W międzyczasie okazało się, że mężczyzna po kilkugodzinnej wędrówce dotarł do pensjonatu.

źródło: GOPR

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy