Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a jechał pod wpływem narkotyków

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 06.08.2021 11:27,
Policyjni wywiadowcy zatrzymali 28-latka, który pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów kierował osobową kią.
Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a jechał pod wpływem narkotyków
W nocy ze środy na czwartek policyjni wywiadowcy z bielskiego wydziału prewencji patrolowali ulicę Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach. Kilka minut po północy zwrócili uwagę na osobową kię, której sposób jazdy wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy.


Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej spostrzegli, że siedzący za kierownicą mężczyzna jest mocno odurzony, poruszał się i mówił otępiale, miał trudności z utrzymaniem równowagi.

Badanie policyjnym narkotesterem potwierdziło, że znajdował się pod wpływem środków odurzających. Podczas dalszych czynności służbowych stróże prawa znaleźli przy nim kilka porcji syntetycznego narkotyku, a po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych okazało się, że ma orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Osobowa kia, którą prowadził, nie miała aktualnych badań technicznych ani obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdu. 28-letni mieszkaniec Bielska-Białej został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzuty złamania sądowego orzeczenia zakazującego prowadzenia pojazdów i posiadania narkotyków. Jest też podejrzewany o jazdę pod ich wpływem. Za przestępstwa, których się dopuścił, może spędzić za kratami nawet 5 lat.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy