Nagła zmiana pogody zaskoczyła wypoczywających na jeziorze

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 16.08.2022 09:24,
Nagła zmiana pogody zaskoczyła wypoczywających na jeziorze
W poniedziałek (15.08) około godziny 15:30 doszło do nagłego pogorszenia pogody. Mocne opady deszczu oraz silny wiatr uniemożliwił dalszy wypoczynek wielu osobom wypoczywającym nad Jeziorem Żywieckim. Niektórzy nie mogli wrócić na brzeg.


Ratownicy Beskidzkiego WOPR Oddział Rejonowy w Żywcu udzielili pomocy użytkownikom 6 rowerków wodnym, w sumie łącznie 23 osobom, które nie mogły sobie poradzić z panującymi warunkami.

- Pomiędzy ciągłymi interwencjami dot. rowerków, ratownicy Bazy Ratownictwa Wodnego Beskidzkiego WOPR nad Jeziorem Żywieckim udzielili pomocy pływakowi, który uporczywie walczył z falami. Pomimo wzorowego wyposażenia w boję asekuracyjną, podjęto decyzję o zabraniu sportowca na pokład łodzi ratowniczej oraz odstawieniu go na brzeg w Zarzeczu.
Zwieńczeniem wszystkich interwencji była pomoc parze na desce SUP, która schroniła się na brzegu. Turyści zostali odholowani do przystani Yacht Klub Polski Bielsko - informują ratownicy żywieckiego WOPR.

foto: WOPR Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy