Nowa policyjna łódź już na jeziorze

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 24.05.2019 11:00,
Nowa policyjna łódź już na jeziorze
Komenda Powiatowa Policji w Żywcu otrzymała nową łódź policyjną Sportis S6500K. W czwartek (23.05) została ona oficjalnie zwodowana i już służy zarówno policjantom, jak i miłośnikom wodnych kąpieli. Łódź została w całości zakupiona ze środków własnych policji, a jej koszt to kwota blisko 294 tys. zł.

- Sportis S6500K jest nowoczesną łodzią hybrydową. Dzięki połączeniu zalet pontonu i łodzi jest wyjątkowo zwrotna i odporna na przechyły czy zafalowania. Sztywne dno zapewnia możliwość przewożenia licznej załogi, co ma duże znaczenie w sytuacjach przewrócenia się żaglówek i konieczności podjęcia z wody załogi. Dzięki dużej pojemności silnika policjanci będą mogli bardzo szybko dotrzeć tam, gdzie będą potrzebni. Łódź posiada również nowoczesne wyposażenie, w tym echosondę czy też sterowany z wewnątrz kabiny halogen. Dużą zaletą łodzi jest przestronna, ogrzewana kabina, dzięki czemu policjanci będą mogli pełnić służbę w komfortowych warunkach, nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych i niesprzyjających warunkach pogodowych - informuje żywiecka policja.

Łódź na co dzień będzie wykorzystywana przez policjantów z sezonowego ogniwa wodnego działającego przy komisariacie policji w Gilowicach. Stróże prawa z tego ogniwa strzegą bezpieczeństwa osób wypoczywających nad Jeziorem Międzybrodzkim. Rozpoczęcie sezonu wodnego już sobotę (25.05).

Przez kilka kolejnych miesięcy policyjni motorowodniacy będą strzec bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą. Holowania łódek, podjęcia z wody, zabezpieczanie wodnych imprez sportowych, działalność profilaktyczna, czy też dyscyplinowanie amatorów kąpieli - to codzienne zajęcia pływających policjantów.

- Pamiętajmy, że woda, oprócz radości i zabawy, niesie za sobą również wiele niebezpieczeństw - podkreślają policjanci.


źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy