reklama

Policyjna akcja w Bielsku-Białej. Wykorzystano drona

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 26.03.2022 06:31,
Po raz kolejny - tym razem w czwartek 25 marca - podczas akcji na bielskich ulicach policjanci wykorzystali drona, który pomaga namierzyć sprawców drogowych wykroczeń.
Policyjna akcja w Bielsku-Białej. Wykorzystano drona

Policjanci z bielskiej drogówki ujawnili blisko 150 wykroczeń w ruchu drogowym. Prawie 130 popełnionych zostało przez kierujących pojazdami, z których najwięcej polegało na przekraczaniu dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Stróże prawa ujawnili kilkanaście wykroczeń popełnionych przez pieszych.

Wykroczenia polegały głównie na przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych lub na czerwonym świetle, a rowerzyści przejeżdżali przez przejścia lub poruszali się jednośladami bez przepisowego oświetlenia. Policjanci na sprawców wykroczeń nałożyli niespełna 90 mandatów karnych, sporządzili ponad 20 wniosków o ukaranie do sądu i pouczyli 30 ponad osób. W trakcie prowadzonych wczoraj działań stróże prawa wykorzystali policyjnego drona, dzięki któremu ujawniono część spośród wszystkich popełnionych wykroczeń.

Za wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem dla pieszych lub na nim policjanci nakładali mandaty w wysokości 1500 zł, a do kont kierowców dopisanych zostało 10 punktów karnych. Policjanci kontrolowali też, czy kierowcy nie naruszają przepisów dotyczących prawostronnego ruchu i nie nadużywają lewego pasa ruchu.


źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy