Powoli zaczyna brakować miejsc w bielskich szpitalach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 02.03.2021 17:58,
Obradował Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w Bielsku-Białej.
Powoli zaczyna brakować miejsc w bielskich szpitalach

- Dziennie od 10 do 20 pacjentów wozimy na Śląsk. W szpitalach na południu naszego województwa zaczyna brakować miejsc na oddziałach covidowych - mówił Wojciech Waligóra, dyrektor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego podczas posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w bielskim starostwie. Głównym tematem spotkania przedstawicieli różnych służb była sytuacja związana z pandemią COVID-19.

Uczestnicy podsumowali poprzedni rok, mówili też o coraz trudniejszej sytuacji związanej z trzecią falą koronawirusa. Od początku pandemii w powiecie bielskim zachorowało na COVID-19 ponad 7 800 mieszkańców. Większość z nich (7 051 osób) to ozdrowieńcy, zmarły 123 osoby.

To statystyka od marca 2020 r. Z ciekawostek odnotujmy, że częściej w powiecie bielskim chorowały kobiety, więcej zgonów- bo ok. 60 % było wśród mężczyzn. Jak mówił dr Jarosław Rutkiewicz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bielsku-Białej są to zachorowania, potwierdzone pozytywnym wynikiem badania. -Należy jednak przyjąć, że rzeczywista liczba zakażonych jest była co najmniej 4 razy wyższa- zaznaczył szef bielskiego sanepidu.

Największy przyrost zachorowalności na COVID-19 był pod koniec zeszłego roku. Wzrost zakażeń odnotowano także w ostatnim czasie. Jak mówi szef bielskiego pogotowia, od tygodnia zauważalnie zwiększyła się liczba chorych przewożonych do szpitali, w których zaczyna brakować miejsc.

- Mimo starań dyrektorów szpitali oddziały covidowe są praktycznie zapełnione, brakuje miejsc na OIOM-ach - mówi dyrektor Waligóra. Obecnie, ok. 1/3 wykonywanych wymazów w kierunku koronawirusa daje wynik pozytywny. W związku z tym warto zaapelować o rozsądek i zachowanie dystansu społecznego.

Raport ze swoich działań przedstawiła także bielska policja, straż pożarna oraz beskidzka grupa GOPR.

M.Fritz / Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy