reklama

Wołanie o pomoc: Ratunku, złodziej!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 14.04.2020 12:21,
Sprawca został szybko zatrzymany.
Wołanie o pomoc: Ratunku, złodziej!

Takie wołanie o pomoc usłyszał mieszkaniec Czechowic-Dziedzic. Ruszył na ratunek, a po drodze zatrzymał przejeżdżający w okolicy policyjny patrol z czechowickiego komisariatu. Chwilę później mundurowi zatrzymali 54-latka, który w przejściu podziemnym pod torami kolejowymi okradł kobietę.

Jak informuje bielska policja, do zdarzenia doszło w Czechowicach-Dziedzicach, tuż przed południem w wielkanocną niedzielę. W przejściu podziemnym pod torowiskiem przy ulicy Kolejowej. Do idącej tamtędy i prowadzącej swój rower kobiety podbiegł 54-letni mieszkaniec Czechowic-Dziedzic. Rabuś wyrwał jej przytwierdzoną do bagażnika jednośladu torebkę i uciekł. Kobieta zaczęła głośno wzywać pomocy. Usłyszał to przechodzeń, który widząc uciekającego między blokami mężczyznę ruszył na ratunek.


Po drodze zatrzymał przejeżdżający w pobliżu policyjny patrol i powiadomił stróżów prawa o całym zajściu. Mężczyzna przekazał mundurowym, że słyszał jak ktoś krzyczy; „ratunku złodziej”, a po chwili zobaczył biegnącego z damską torebką mężczyznę. Policjanci natychmiast ruszyli we wskazane przez niego miejsce. Chwilę później zobaczyli sprawcę i po krótkim pościgu zatrzymali go. Mundurowi odzyskali skradzioną przez niego torebkę z całą zawartością. Były w niej dokumenty, telefon komórkowy i kilkadziesiąt złotych. 54-latek został rozpoznany przez okradzioną mieszkankę Czechowic-Dziedzic, a badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w organizmie.

Zatrzymany złodziej trafił do policyjnego aresztu. Nazajutrz usłyszał zarzuty kradzieży. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Może spędzić za kratami nawet 2 lata.

- Dziękujemy za obywatelską postawę świadkowi, dzięki niemu zatrzymano sprawcę kradzieży, a skradziona torebka wróciła do właścicielki - podreslaja bielscy policjanci.

Nie reagujesz — akceptujesz! To kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska."

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy