reklama

Konsultacje w sprawie zmiany opłaty za gospodarowanie odpadami w Bielsku-Białej

Region, Wiadomości, 05.06.2024 13:37,
Konsultacje w sprawie zmiany opłaty za gospodarowanie odpadami w Bielsku-Białej
W Bielsku-Białej ruszyły konsultacje społeczne dotyczące projektów uchwał z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi w Bielsku-Białej. Chodzi o trzy uchwały w sprawie zmiany opłaty za gospodarowanie odpadami, zmiany regulaminu utrzymania czystości i porządku w mieście oraz zmiany górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości za nieczystości ciekłe i tych, którzy nie są zobowiązani do ponoszenia opłat za gospodarowanie odpadami.

Konsultacje obejmują całe miasto. Do udziału w nich uprawnieni są mieszkańcy miasta, właściciele nieruchomości (w rozumieniu ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach) położonych na terenie miasta, zarządcy wspólnot mieszkaniowych, zarządy spółdzielni mieszkaniowych oraz organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, prowadzące na terenie Bielska-Białej działalność statutową w zakresie obejmującym przedmiot konsultacji.

Konsultacje polegają na kierowaniu przez uprawnione podmioty opinii i uwag w formie pisemnej lub elektronicznej. Opinie i uwagi w ramach konsultacji można zgłaszać poprzez formularz interaktywny zamieszczony na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w zakładce dedykowanej konsultacjom społecznym, za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: [email protected] lub pisemnie w Wydziale Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Plac Ratuszowy 5, pokój nr 404.

Konsultacje rozpoczęły się 5 czerwca i potrwają do 19 czerwca 2024 roku.

Jednostką wyznaczoną do udzielania wyjaśnień w związku z przedmiotem konsultacji jest Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Projekt uchwały:

[OBRAZ3]

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy