Będą zmiany w centrum Lipnika. Wkrótce przetarg

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 07.03.2020 07:47, foto: Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
W Miejskim Zarządzie Dróg trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na prace, które zmienią układ drogowy w centrum Lipnika, gdzie istniejące drogi wraz z nowym odcinkiem utworzą pętlę wokół centralnego placu.
Będą zmiany w centrum Lipnika. Wkrótce przetarg

Jak informuje bielski magistrat, gotowe są dwa projekty, wspólnie dotyczące tego miejsca w Lipniku, które powinno zostać uporządkowane. Zadanie będzie się nazywać Przedłużenie ulicy Lipnickiej w formie zagospodarowania centrum wraz z częścią ulicy Podgórnej. Jego realizacja planowana jest w cyklu dwuletnim. Projekt przewiduje przebudowę chodników, zatoki autobusowej, jezdni, zjazdów publicznych, budowę kanalizacji deszczowej i przebudowę infrastruktury towarzyszącej. Powstanie nowy odcinek ul. Lipnickiej pod obwodnicą, biegnący w pobliżu kościoła.

– W tej chwili cały plac jest zagospodarowany dość przypadkowo. Zależy nam, by rozwiązanie było bezpieczniejsze, bardziej funkcjonalne. Chodzi też o względy estetyczne – mówi dyrektor MZD Wojciech Waluś.

Drugi przygotowywany przetarg dotyczy nowej zatoki dla osób niepełnosprawnych przy ul. Sobieskiego w pobliżu Centrum Środowiskowego Domu Samopomocy. Zatoczkę wygospodarowano z pasa drogowego. Będzie mniejsza niż autobusowa, ale zmieści się na niej np. bus. Podobną mamy przy ul. Piastowskiej na wysokości ul. Żółkiewskiego.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy