reklama

Bielsko-Biała: o czym pamiętać, wymieniając kasę fiskalną?

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 26.09.2022 09:10, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Wydatki przedsiębiorców często są związane ze zmianą regulacji i obowiązujących norm. Część z nich dotyczy wykorzystywanych w firmach kas fiskalnych. Bielsko oferuje szeroki dostęp do różnych urządzeń. Na co należy zwrócić uwagę i jak dobrać odpowiedni model? Przekonajmy się!
Bielsko-Biała: o czym pamiętać, wymieniając kasę fiskalną?

Nowa kasa fiskalna: nie tylko opcja minimum

Kasy fiskalne wielu osobom kojarzą się z dużymi urządzeniami stacjonarnymi z szufladą, które często można zauważyć chociażby w sklepach wielkopowierzchniowych. Wcale nie musi tak jednak być. W ofercie producentów, w tym także rodzimych firm, znajdują się bardzo zróżnicowane modele.

Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza małe, mobilne kasy fiskalne, które można z łatwością przenieść i korzystać z nich np. w podróży, w trakcie targów czy odkrytych festiwali. Rekordy popularności biją również kasy fiskalne i terminale płatnicze połączone w ramach jednego urządzenia. W ten sposób udaje się zaoszczędzić nie tylko fundusze, ale również czas i zoptymalizować zachodzące w przedsiębiorstwie procesy. Przede wszystkim można zadbać o wygodę zarówno kupujących, jak i własnych pracowników.

Jak znaleźć najlepsze kasy fiskalne? Bielsko i Podbeskidzie

Na tym nie kończą się oczywiście możliwości nowoczesnych urządzeń. Co szczególnie ważne: można je zintegrować z innymi wykorzystywanymi w firmie narzędziami, w tym ułatwiającymi zarządzanie i wspierającymi sprzedaż systemami CRM. Nie musi się to wbrew pozorom wiązać z wysokimi wydatkami.

Kluczem do optymalizacji kosztów jest nawiązanie współpracy z doświadczonymi ekspertami. Dostarczający kasy fiskalne w Bielsku Kotrak zapewni pełne wsparcie w procesie doboru urządzeń, a także w pełnym cyklu ich wykorzystywania.

Dzięki temu łatwiej będzie również o dobranie rozwiązań do aktualnej sytuacji, w tym dynamicznie zmieniających się przepisów. Zwłaszcza że już w najbliższym czasie szerokie grono przedsiębiorców będzie musiało przygotować się na poważne zmiany.

Od kiedy kasa fiskalna online? Przygotuj się na zmiany

Jedna z najnowszych regulacji dotyczących kas fiskalnych dotyczy stopniowego wdrażania tak zwanych kas online. Dzięki połączeniu z Internetem te nowoczesne urządzenia łączą się samodzielnie z Centralnym Repozytorium Kas, przekazując także niezbędne dane. Już od 1 stycznia 2023 roku z kas online będą musieli korzystać wszyscy przedsiębiorcy bez względu na profil działalności. Już wcześniej zmiany wdrażano jednak stopniowo.

Jako pierwsi – w styczniu 2020 roku – obowiązkiem zostali objęci przedsiębiorcy świadczący usługi naprawy pojazdów i sprzedający benzynę silnikową. Rok później do tego grona dołączyli właściciele firm specjalizujących się w świadczeniu usług związanych z wyżywieniem, a także zajmujących się sprzedażą węgla i innych paliw stałych. W lipcu 2021 roku natomiast grono przedsiębiorców zobligowanych do korzystania z kas fiskalnych online poszerzyło się między innymi o zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, firmy budowlane, prawnicze czy świadczące usługi w zakresie opieki medycznej.

Kasy fiskalne i terminale w Polskim Ładzie

Pewne zmiany dotyczące korzystania z kas fiskalnych i terminali przyniósł również pakiet ustaw określany mianem Polskiego Ładu. Przede wszystkim zobowiązał wszystkich przedsiębiorców do oferowania klientom płatności za pośrednictwem środka płatniczego, co w praktyce często przekłada się na konieczność wyposażenia się w terminal płatniczy. Od 1 lipca 2022 roku przedsiębiorcy korzystający z kas fiskalnych online muszą natomiast zapewnić ich integrację z wykorzystywanymi w firmie terminalami płatniczymi.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy