EKO-WTÓR JAKUBIEC Firmą Roku Ziemi Bielskiej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 12.10.2022 14:18,
Rodzinna firma zajmująca się od ponad 20 lat odpadami, biorąca udział w wielu akcjach społecznych o wydźwięku ekologicznym została Firmą Roku 2022 Ziemi Bielskiej.
EKO-WTÓR JAKUBIEC Firmą Roku Ziemi Bielskiej

Statuetka Dedala trafiła do spółki EKO-WTÓR JAKUBIEC, która ma siedzibę w strefie przemysłowej w Wilkowicach. W Teatrze Polskim w Bielsku-Białej odbyła się gala 12. edycji konkursu „Firma Roku”, na której samorządowcy docenili lokalnych przedsiębiorców.

- Wiemy, jak ważna dla regionu jest przedsiębiorczość. Można powiedzieć, że jedziemy na tym samym wózku. Jeśli przedsiębiorcom dobrze się wiedzie, widzimy to po podatkach wpływających do budżetów samorządów. A przed nami wszystkimi trudny czas niewyobrażalnych podwyżek cen energii i gazu… Na co dzień pracujemy nad tym, żeby firmy znalazły w naszym powiecie dobre warunki do działania. Mam tu na myśli choćby sieć dróg i ich jakość. To spotkanie jest okazją do osobistego spotkania i podziękowania przedsiębiorcom za ich wysiłek i ponoszone ryzyko finansowe – mówi starosta bielski Andrzej Płonka.

Konkurs „Firma Roku” zorganizowały wspólnie: Powiat Bielski, miasto Bielsko-Biała oraz Beskidzka Izba Gospodarcza. Najlepszą firmą roku powiatu bielskiego została EKO-WTÓR JAKUBIEC, spółka z o.o. zatrudniająca 50 pracowników. Jej działalność rozpoczęła się w 2001 r. i koncentruje się na zbieraniu, transporcie i wstępnym odzysku odpadów z lokalnego rynku. To w 100% polska firma rodzinna, która współpracuje nie tylko z zakładami produkcyjnymi czy sieciami handlowymi, ale również z osobami prywatnymi. Co ją wyróżnia? Spółka w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu angażuje się w akcje charytatywne m.in. bierze udział w takich przedsięwzięciach jak: „Elektrośmieci dla Misji”, „Makulatura na Misje”, „Drzewko za Surowce”, „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”.

W czym tkwi sukces firmy? – W pracy i naszych pracownikach, bez których by się to nie udało. Niektórzy są z nami długie lata. Wszystkim jesteśmy wdzięczni, ponieważ są z nami na dobre i na złe – mówi Małgorzata Jakubiec, wiceprezes zarządu spółki.

Ze sceny teatru wielokrotnie dało się słyszeć o nadchodzącym kryzysie, galopującej inflacji, cenach za energię i gaz mogących niejednego przyprawić o zawrót głowy. W jakich nastrojach patrzą w przyszłość właściciele statuetki Dedala?

- Dla nas kryzys nie zawsze do końca jest ciężki. Motto naszej firmy brzmi, że wszystko w życiu się opłaca. My staramy obsługiwać wszystkich: od tych, którzy rozwijają się, są na szczycie i mają dużo odpadu poprodukcyjnego, po te podmioty które nie wytrzymują tempa na rynku. Zajmujemy się również nimi, żeby nasz świat – otoczenie Bielska-Białej jakoś wyglądało – mówi Kazimierz Jakubiec, prezes firmy EKO-WTÓR.

Firmą Subregionu Południowego i statuetkę Złotego Dedala otrzymała spółka JANTAR, działająca od 30 lat w branży IT. Firmą Roku 2022 miasta Bielska-Białej została Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., wspierająca mieszkańców naszego regionu z żyłką przedsiębiorczości.

Kapituła konkursu, w składzie: starosta Andrzej Płonka, prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski i Janusz Targosz, prezes Beskidzkiej Izby Gospodarczej wyróżniła również:

• Da Vinci Studio Sp. z o.o. w kategorii: „promotor innowacyjności i przedsiębiorczości”,

• M-Kwadrat Group Sp. z o.o. w kategorii: „profesjonalny dostawca usług”,

• Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej Sp. z o.o. w kategorii: „profesjonalny dostawca usług”,

• TEMIDA KSIĘGOWI Sp. z o.o. w kategorii: „polska firma z tradycjami”.

Wyróżnienia specjalne trafiły do:

• Agaty Smalcerz, dyrektorki Galerii Bielskiej BWA za aktywną promocję kultury i sztuki oraz współpracę ze środowiskiem przedsiębiorców Podbeskidzia,

• Klubu sportowego „SPRINT” za rozwój sportowy dzieci i młodzieży oraz promocję lekkiej atletyki,

• Fundacji Ludzie-Innowacje-Design za unikalne zaangażowanie w działalność ukierunkowaną na łączenie potencjału kreatywnego z potrzebami biznesu.

Po części oficjalnej na scenie pokazali się artyści Teatru Polskiego w koncercie "Jak minął dzień?" piosenek Krzysztofa Krawczyka.


źródło: M.Fritz / Powiat Bielski

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy