Na Żywieckiej po nowemu, czyli po staremu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 13.08.2021 10:09, fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB
Jeszcze przed końcem wakacji Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej zmieni organizację ruchu na ul. Żywieckiej w rejonie skrzyżowania z ul. Górską.
Na Żywieckiej po nowemu, czyli po staremu

Wprowadzone tam wówczas rozwiązanie sprzyja powstawaniu zatorów, bo na bardzo krótkim odcinku drogi kierowca, chcący skręcić w ulicę Górską. musi na kilka metrów zjechać z lewego pasa na prawy - po to, by po chwili wrócić na lewy pas.

Do niebezpiecznych sytuacji przy tym skrzyżowaniu dochodzi także z powodu przyzwyczajenia wielu kierowców do dawnej organizacji ruchu. Stąd decyzja MZD o przeprowadzeniu zmian.

Kierowcy jadący z centrum miasta - skręcający z ul. Żywieckiej w kierunku Straconki i dalej Międzybrodzia - nie będą już musieli zjeżdżać, jak dotąd, z lewego pasa. MZD otrzymał już pozytywną opinię policji na temat planowanej zmiany, a także uzyskał formalne zatwierdzenie z Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Rozwiązanie zostanie wprowadzone przed końcem wakacji.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy