Bielszczanka obchodziła 101. urodziny!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 12.08.2021 11:18, fot. Jacek Kachel Wydział Prasowy UM w BB
101. urodziny obchodziła 11 sierpnia Kazimiera Gryłka, mieszkanka Domu Pomocy Społecznej Dom Nauczyciela w Bielsku-Białej.
Bielszczanka obchodziła 101. urodziny!

Okolicznościowe spotkanie odbyło się altanie, uczestniczyli w nim - w nim licznie przybyła rodzina jubilatki, mieszkańcy DPS oraz przedstawiciele Rady Miejskiej Bielska-Białej.

W imieniu bielskiego samorządu gratulacje i życzenia złożyły jubilatce wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Dorota Piegzik-Izydorczyk oraz dyrektor Biura RM Danuta Brejdak.

Kazimiera Gryłka urodziła się 11 sierpnia 1910 r. w Mikuszowicach Śląskich. Była drugim dzieckiem z ośmiorga rodzeństwa. Do dzisiaj nie opuszcza ją poczucie humoru i dobra pamięć.

Jubilatka całe życie mieszkała i pracowała w Bielsku-Białej. Nigdy nie wyszła za mąż i nie miała własnych dzieci, ale zawsze otoczona była rodziną i bliskimi osobami. Pracowała jako księgowa w dawnych zakładach Eltech w Bielsku-Białej. W latach 1980-2010 udzielała się jako wolontariuszka w zespole charytatywnym przy kościele - katedrze św. Mikołaja, pomagając osobom bezdomnym, poszukującym pracy oraz starszym, wydawała posiłki przygotowywane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W 1995 r. Kazimiera Gryłka otrzymała od organizatorów oficjalne podziękowanie za pomoc w pracy charytatywnej na rzecz ludzi bezdomnych w ramach współpracy Caritas diecezjalnej z MOPS. W latach 2000-2005 r. pani Kazia jako wolontariuszka odwiedzała również mieszkańców przebywających w DPS Dom Nauczyciela, a w 2010 r. w wieku 90 lat zamieszkała w nim sama.

źrodło: Um Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy