Udany początek sezonu Rekordu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 08.08.2021 21:09, PAN
Na inaugurację nowego sezonu w III lidze Rekord Bielsko-Biała wygrał w Lubinie
Klasyczny schemat na grę w meczu wyjazdowym w polskim futbolu wygląda zawsze tak samo - uważnie w obronie i zabójczo skutecznie w ataku. Powiedzieć jedno, a zrobić drugie. Umówmy się, nie zawsze się udaje. Rekordowi się powiodło, a powodów tego było kilka. Po pierwsze stosunkowo szybko goście zdobyli bramkę po zagraniu Caputy i strzale Wróblewskiego. Po drugie przyjezdni mieli szczęście, gdy bita przez zawodników "Miedziowych" piłka odbijała się od słupka i poprzeczki. Za resztę odpowiadał Szumera, którego interwencje sprawiły, że po 45 minutach Rekord prowadził 1-0.

W drugiej połowie bielszczanie zadali cos drugi. Nowak zagrał dokładnie do wprowadzonego chwilę wcześniej Muchę i ten podwyższył rezultat. Wprawdzie miejscowi błyskawicznie zdobyli kontaktowego gola, końcówka meczu była nerwowa, ale ostatecznie podopieczni Dariusza Mrózka udali się w drogę powrotną bogatsi o trzy punkty.

Zagłębie II Lubin – Rekord Bielsko-Biała 1:2 (0:1)

Kusztal 76 - Wróblewski 11, Mucha 71.

Rekord: Szumera – Madzia, Pańkowski, Kareta, Żołna, Twarkowski, Nowak, Caputa (87 Czaicki), Wróblewski, Ciućka (46 Wróbel), Sobik (70 Mucha).

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.