Radny walczy z chamskimi kierowcami

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Wiadomości, 10.08.2021 10:39,
Radny Roman Matyja zwrócił się do prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego z interpelacją. O co chodzi?
Radny walczy z chamskimi kierowcami

Interpelacja radnego dotyczy podniesienia standardów obsługi pasażerów przez kierowców MZK.

Otrzymuję wiele sygnałów o niegrzecznych i niestosownych zachowaniach kierowców autobusów miejskich względem pasażerów, zwłaszcza osób niepełnosprawnych” - pisze radny.

„Problemem jest dla większości z nich dosłownie wszystko, zaczynając od właściwego podjechania autobusu do krawężnika na zatoczce, opuszczenie podłogi, czy otwarcie klapy, by z autobusu mógł wyjechać wózek.” - dodaje w piśmie do prezydenta.

-Nie na miejscu wydają się również komentarze i docinki słowne padające pod adresem pasażerów np. w stylu „Jak Ci się paniusiu nie podoba, po co jeździsz autobusem. Zostań w domu albo zamów taksówkę - czytamy w pismie.

Radny prosi prezydenta o zbadanie sprawy. Sugeruje, że przydały by się szkolenia dla pracowników w zakresie komunikacji z pasażerami.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy