Są wyniki referendum w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Wiadomości, 17.04.2023 13:02,
Mieszkańcy zdecydowali. Nie dla spalarni, Tak dla in vitro.
Są wyniki referendum w Bielsku-Białej

W niedzielę 16 kwietnia odbyło się pierwsze referendum lokalne w Bielsku-Białej. Bielszczanie odpowiadali w nim na trzy pytania – o budowę spalarni odpadów w Wapienicy, o finansowanie przez miasto zabiegów in vitro oraz o ograniczenie ruchu pojazdów w centrum miasta. Z uwagi na niską frekwencję wyniki referendum nie są wiążące.

Uprawnionych do głosowania w referendum było 126.431 osób, ze swojego prawa wyborczego skorzystało 35.963 bielszczan, głosując w 77 obwodach. Frekwencja wyniosła 28,44 proc. Żeby wyniki referendum były wiążące dla władz samorządowych Bielska-Białej, powinno w nim wziąć udział 30 proc. uprawnionych.


Na pierwsze pytanie: Czy jesteś za budową instalacji termicznego przekształcania odpadów (spalarni odpadów) w Bielsku-Białej przy ul. ks. Józefa Londzina 17c (teren byłej ciepłowni)? - większość głosujących, czyli 20.449 osób, odpowiedziało NIE; TAK przy pytaniu o spalarnię zaznaczyło na karcie do głosowania 15.271 osób.


Na drugie pytanie: Czy jesteś za dofinansowywaniem z budżetu gminy Bielsko-Biała zabiegów zapłodnienia pozaustrojowego in vitro? – większość odpowiedziała pozytywnie; 22.351 osób zagłosowało na TAK, a 13.211 osób na NIE.


Na trzecie pytanie: Czy jesteś za ograniczeniem ruchu pojazdów na ulicach 3 Maja i Zamkowej na odcinku pomiędzy ul. Wałową a ul. gen. Władysława Sikorskiego, poprzez wprowadzenie na nich zakazu ruchu z dopuszczeniem autobusów, zaopatrzenia we wskazanych godzinach, TAXI, służb miejskich, mieszkańców bez alternatywnego dojazdu do zamykanego ciągu ulic, rowerów? – NIE odpowiedziało 21.978 osób, a TAK 13.593 osób.


fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy