Złodziej grasował w pociągu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 17.04.2023 09:17,
Złodziej grasował w pociągu

Jak informuje Straż Ochrony Kolei, do kradzieży doszło w czwartek, 13 kwietnia br. w pociągu relacji Bielsko Biała – Kraków Główny. Sprawca wykorzystując nieuwagę kierownika pociągu, skradł z pomieszczenia służbowego telefon służbowy oraz router służący do rozdzielania i przesyłania sygnału internetowego.

- Na szczęście poszkodowany zapamiętał wygląd złodzieja. Po chwili zauważył brak służbowego sprzętu, a kradzież natychmiast telefonicznie zgłosił komendantowi zmiany SOK w Krakowie. Błyskawicznie na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK w Krakowie. Podany rysopis pozwolił funkcjonariuszom SOK ująć sprawcę kradzieży, zanim ten zdążył wysiąść z pociągu. 47-letni złodziej był mocno zaskoczony tak szybką reakcją patrolu SOK. Mężczyzna miał przy sobie skradzione łupy i przyznał się do winy - informuje Straż Ochrony Kolei.

Ujęty przez SOK złodziej został przekazany przybyłym na miejsce zdarzenia funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, celem dalszego postępowania. 47-latek usłyszał zarzut kradzieży, grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: kgsok.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy