Pani Rozalia świętuje 102. urodziny. Pół wieku przepracowała w służbie zdrowia

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 03.04.2023 16:15,
Pani Rozalia pochodzi z Osieka.
Pani Rozalia świętuje 102. urodziny. Pół wieku przepracowała w służbie zdrowia
2 kwietnia pani Rozalia Płonka z Porąbki obchodziła 102. urodziny.

Pani Rozalia urodziła się w Osieku w rodzinie chłopskiej. Przed II wojną światową i podczas okupacji hitlerowskiej pracowała w gospodarstwie rolnym w Osieku. Po wojnie uzupełniła swoje podstawowe wykształcenie na Uniwersytecie Ludowym, a następnie w Państwowej Szkole Pielęgniarstwa w Krakowie. Z dyplomem pielęgniarki rozpoczęła pracę w Bielsku-Białej, najpierw w poradni przeciwgruźliczej a następnie w poradni dermatologicznej. W służbie zdrowia przepracowała ok. 50 lat.Dwadzieścia lat temu przeprowadziła się z Bielska-Białej do Porąbki i zamieszkała z córką i zięciem.

Z urodzin dostojną Solenizantkę odwiedził Wójt Gminy Porąbka Paweł Zemanek. Złożył serdeczne życzenia, wręczył kwiaty, prezent okolicznościowy oraz list gratulacyjny. Pani Rozalia do dziś czaruje szczerym uśmiechem i humorem, a co najważniejsze cieszy się dobrą formą.

Solenizantce życzymy przede wszystkim zdrowia i kolejnych lat życia w otoczeniu najbliższych.

źródło: UG Porąbka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy