Woda w części Bielska-Białej jest niezdatna do spożycia

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 30.03.2023 15:07,
Dotyczy to odbiorców wody przez czterech ulicach.
Woda w części Bielska-Białej jest niezdatna do spożycia
W czwartek (30.03) sanepid w Bielsku-Białej wydał komunikat o nieprzydatności wody do spożycia na kilku ulicach w Bielsku-Białej.

"PAŃSTWOWY POWIATOWY INSPEKTOR SANITARNY W BIELSKU-BIAŁEJ zawiadamia, że na podstawie cząstkowych wyników badań otrzymanych w dniu 30.03.2023 r. stwierdził brak przydatności do spożycia wody dostarczanej przez „Aqua” S.A. do sieci wodociągowej - próbki do badań pobrano w dniu 29.03.2023 r. w obiektach zlokalizowanych na terenie Bielska-Białej przy ulicach: Orzeszkowej, Wałachowej, Zofii Kossak-Szczuckiej, Skośnej.

Z dotychczas dostępnych sprawozdań z analiz laboratoryjnych wynika, iż badana woda posiada nieodpowiadające wymogom zabarwienie i zapach.

Badania próbek wody pobranych w dniu 29.03.2023 r. oraz 30.03.2023 r., są kontynuowane. Kolejny komunikat zostanie wydany po uzyskaniu dalszych wyników badań wody"

- informuje bielski sanepid.


Beczkowozy z wodą pitną będą na bieżąco podstawiane wg zapotrzebowania.
Lokalizacje beczkowozów i dostępnych miejsc poboru wody:

1) Grażyny Przychodnia
2) Chełmońskiego 7
3) Siemiradzkiego / Skośna
4) Reja 18
5) Starostwo - Piastowska
6) Wita Stwosza 25foto: pixabay

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy