Ponad 100 kierowców złapanych na przekroczeniu prędkości

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 23.03.2023 11:52,
Podczas środowej akcji bielscy policjanci wykorzystali drona.
Ponad 100 kierowców złapanych na przekroczeniu prędkości

Bielski ruch drogowy cyklicznie włącza się w ogólnopolskie i wojewódzkie działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Często też organizuje działania własne, by każdy użytkownik drogi bezpiecznie dotarł do celu.

W środę (22.03) w ramach wojewódzkich działań NURD policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierujących w rejonie miejsc, gdzie obserwuje się wzmożony ruch pieszych czy rowerzystów. Niestety nie wszyscy kierowcy przestrzegają przepisów w rejonie przejść dla pieszych.

Prawie 170 kierujących popełniło wykroczenia – najwięcej dotyczyło przekraczania prędkości w rejonie przejść dla pieszych oraz wyprzedzania na lub bezpośrednio na przejściu. 30 kierujących zostało pouczonych, ponad 100 ukaranych mandatami karnymi, wobec 31 z nich skierowano wnioski o ukaranie do sądu

Policjanci zwracali też uwagę na zachowania niechronionych użytkowników dróg. Ujawnili 15 osób, które nie stosowały się do obowiązujących przepisów – głównie za przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz za przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle. W działaniach policjanci używali drona oraz monitoring Straży Miejskiej.

- Apelujemy o przestrzeganie przepisów i szczególna ostrożność. Na drodze kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania i ostrożności. Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych! - apelują bielscy policjanci.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy