21-latek zatrzymany za kradzież w markecie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 15.03.2023 12:18,
Bielscy policjanci zatrzymali 21-latka, który parę godzin wcześniej dokonał kradzieży z terenu marketu na ul. Cieszyńskiej w Bielsku-Białej elektronarzędzi wartości prawie 700 zł.
21-latek zatrzymany za kradzież w markecie
Jak wynika z relacji pracownika sklepu, około godziny 7:00 do placówki handlowej wszedł mężczyzna, który zabrany towar włożył do wózka sklepowego, a następnie niepostrzeżenie wyszedł z nim wejściem do marketu, wykorzystując moment, w którym do sklepu wchodził inny klient.


Jak się okazało, wózkiem tym przejechał około dwustu metrów do zaparkowanego na innej ulicy samochodu, do którego zaczął pakować uprzednio skradzione elektronarzędzia. Jego zachowanie wzbudziło zainteresowanie przechodnia, który niezwłocznie udał się do marketu, informując o zaobserwowanej sytuacji. Pracownik sklepu potwierdził brak towaru o wartości 700 zł.

O zdarzeniu zostali poinformowani mundurowi, którzy w wyniku podanego rysopisu oraz danych identyfikujących samochód sprawcy szybko namierzyli przedmiotowy pojazd, a następnie miejsce przebywania złodzieja. Okazał się nim mieszkaniec Pszczyny, który tymczasowo przebywa w jednym z mieszkań w centrum Bielska-Białej. W toku przeprowadzonego przeszukania policjanci zabezpieczyli część skradzionego w godzinach rannych sprzętu. 21-latkowi został przedstawiony zarzut kradzieży. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

- Dziękujemy świadkowi za czujność. Musimy promować tego typu postawy. Udowadniają, że „reagujesz” znaczy „nie akceptujesz” - informują bielscy policjanci.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy