Groził bielskim siatkarkom, został zatrzymany

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 17.04.2024 13:10,
Kilka dni temu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej oraz funkcjonariusze z Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych w stosunku do siatkarek z Bielskiego Klubu Sportowego Bostik ZGO Bielsko-Biała.
Groził bielskim siatkarkom, został zatrzymany
Niniejszym artykułem wracamy do wydarzeń z końcówki zeszłego roku, kiedy siatkarki z Bielskiego Klubu Sportowego Bostik ZGO Bielsko-Biała otrzymały za pośrednictwem aplikacji społecznościowej groźby o wulgarnym wydźwięku, które to treści nie nadają się nawet do cytowania. W związku z tym zdarzeniem siatkarki złożyły zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Do wysłania gróźb wykorzystano aplikację internetową. Między innymi dlatego do działań włączyli się policjanci Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, których zadaniem jest rozpoznawanie i zwalczanie cyberprzestępczości oraz wspieranie w tym zakresie innych jednostek Policji w kraju.

Wspólne działania policjantów z bielskiej komendy oraz funkcjonariuszy Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w dniu 12 kwietnia 2024 r. doprowadziły ich do małej miejscowości w województwie świętokrzyskim, gdzie zapukali do drzwi niczego niespodziewającego się 32-latka. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przetransportowany do Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, gdzie policjanci prowadzili z jego udziałem dalsze czynności.


Jeszcze tego samego dnia został doprowadzony do prokuratury celem przesłuchania. Wobec zatrzymanego prokurator zdecydował o środku zapobiegawczym w postaci dozoru oraz zakazie zbliżania się do pokrzywdzonych i kontaktowania się z nimi.

Kodeks karny jasno określa, że kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub na szkodę osoby dla niej najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w osobie, do której została skierowana lub której dotyczy, uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech. Co istotne ściganie w tym przypadku następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Działania służb dowodzą, że przestępcy w sieci nie mogą czuć się bezkarnie. A każde działanie pod fikcyjną osłoną anonimowości internetowej godzące w porządek i przepisy prawne będzie ścigane.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy