Rosną mury nowych mieszkań w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Wiadomości, 26.03.2024 15:08,
Wartość inwestycji to 95.792.129,85 zł.
Rosną mury nowych mieszkań w Bielsku-Białej
Prezydent Jarosław Klimaszewski 25 marca sprawdzał postępy prac na budowie zespołu 6 budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ulicach Wapiennej i Ludwika Solskiego w Bielsku-Białej.


- Patrząc na te mieszkania komunalne, standard ZGM-owski nam się podniósł. Co jest normalne, bo mamy XXI wiek. Powstanie tu ponad 200 mieszkań, dzisiaj możemy już oglądać pierwsze trzy modelowe. Za mniej więcej rok całość będzie służyła naszym mieszkańcom. Jak widomo, mieszkań komunalnych brakuje i mamy kolejkę oczekujących. Jednak ten kompleks plus 200 remontowanych rocznie pustostanów w znacznej mierze zaspokoją potrzeby mieszkańców spełniających określone warunki. To duży krok w przyszłość i pierwsza taka inwestycja w historii naszego miasta – mówił prezydent Jarosław Klimaszewski.

- Przy tej budowie nie było łatwo. Jednak problemy są po to, aby je rozwiązywać. Przypomnijmy - pierwszy wykonawca po wybuchu wojny w Ukrainie zszedł z budowy. Wcześniej przesuwaliśmy realizację tej inwestycji, aby pozyskać na nią środki zewnętrze. Udało się nam zdobyć 55 mln zł. Na pewno bielszczan ucieszyło, że nie musieliśmy całości wykładać z naszego budżetu - dodał prezydent.

Teraz prace postępują zgodnie z harmonogramem, a ich zakończenie planowane jest na maj 2025 r.

Wartość inwestycji to 95.792.129,85 zł. Zaawansowanie finansowe jest na poziomie 55.442.000,47 zł, czyli 59,87 proc. Wkład własny został poniesiony w pełni, teraz działa dofinansowanie z BGK.

- W pierwszym bloku zakończyły się prace przy elewacji i mamy już trzy mieszkania przygotowane w zaplanowanym stanie docelowym. Potem, po przekazaniu inwestorowi, będą je wykańczać najemcy – informował kierownik robót z firmy Wodpol Piotr Komraus.


źródło: UM Bielsko-Biała, fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy