reklama

Pisarz z Żywca podbija rynek kryminałów

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 07.03.2024 15:58,
Wydawca informuje, że książka wzbudziła zainteresowanie jeszcze przed premierą.
Pisarz z Żywca podbija rynek kryminałów
Wydany przez Wydawnictwo Agora debiut kryminalny "Strażnik jeziora" Michała Zgajewskiego, pierwsza część Serii Beskidzkiej z detektywem Norbertem Krzyżem w roli głównej, podbija rynek kryminałów.


Wydawca informuje, że książka wzbudziła zainteresowanie jeszcze przed premierą, a obecnie (7.03) w TOP22 najlepiej sprzedających się kryminałów polskich i zagranicznych na empik.com - zaraz obok powieści Remigiusza Mroza.

---------------------

Strażnik jeziora

Michał Zgajewski

I część serii Żywieckiej

Wydawnictwo Agora

Debiut kryminalny, którego akcja rozgrywa się nad Jeziorem Żywieckim, a jego autor mieszka w Żywcu. Po przeczytaniu jednej książki tajemniczego pisarza, byliśmy zachwyceni i zdecydowaliśmy się wydać od razu całą serię osadzoną w Beskidzie Żywieckim. Dzięki niej na kryminalnej mapie Polski ożywa nowe miasto i okolice Bielska-Białej, które stają się doskonałą scenerią dla powieści noir.

---------------------------

Michał Zgajewski - rocznik 1985. Urodził się w Oleśnie, na studia z historii i filozofii przeniósł się do Częstochowy, a po obronie doktoratu zamieszkał w Żywcu. Przez wiele lat tworzył powieści „do szuflady". Publikował także krótsze utwory poza głównym nurtem wydawniczym, ostatnio jedno z jego opowiadań znalazło się w antologii „City" z 2023 roku. Fascynuje się kinematografią i pracuje nad programami o tematyce filmowej. Obecnie przygotowuje „Filmonewsy" dla telewizji Red Carpet. Jest także autorem bloga „Martwy Błękit", gdzie dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat zapomnianych pereł popkultury. Warto dodać, że Michał Zgajewski jest również muzykiem, gra na gitarze basowej. W 2013 roku nagrał płytę z projektem „Heavier Than Broken Hearts" dla berlińskiej wytwórni Nasoni Records, gdzie teksty inspirowane są czarnym kryminałem. Na co dzień Michał pracuje w dziedzinie mediów społecznościowych. W wolnych chwilach z żoną odkrywa interesujące miejsca w Polsce, chociaż zaznacza, że najbardziej preferuje spędzanie czasu w domu, pisząc.

Spotkania z autorem:
14 marca godz. 17.00 Żywiec, Żywiecka Biblioteka Samorządowa
22 marca godz. 18.00, Lipowa, Gminna Biblioteka PublicznaZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy