Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej łączy oddziały

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 26.02.2024 09:59,
Zmiany w bielskim szpitalu.
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej łączy oddziały

Zmiany w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Oddziały Patologii Noworodka i Noworodkowy, zgodnie z wymaganiami Narodowego Funduszu Zdrowia, 1 marca zostaną połączone w jeden obszar opieki.

Dr Katarzyna Bielak-Szcześniak, p.o. kierownika Oddziału Patologii Noworodka wyjaśniła, że takie rozwiązanie bez wątpienia usprawni postępowanie z noworodkami wymagającymi leczenia, jednocześnie utrzymując nadal odpowiedni standard opieki nad zdrowymi noworodkami.

Dodatkowo Oddział Noworodkowy zyska III stopień referencyjności. Przed połączeniem posiadał I poziom.

Na Oddział Patologii Noworodka trafiają maluchy wymagające leczenia oraz specjalistycznego sprzętu medycznego prosto z sali porodowej, z oddziału noworodkowego, a także z oddziałów noworodkowych innych szpitali.

III stopień referencyjności oznacza najwyższe standardy opieki.


- informacja prasowa -

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy