Piąty koncert Cavatina Hall w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 18.01.2024 12:29,
Wydarzenie odbędzie się 25 stycznia.
Piąty koncert Cavatina Hall w Bielsku-Białej
Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej zaprasza 25 stycznia o godz. 19.00 do Cavatina Hall na kolejny koncert Bielskiej Orkiestry Cavatina.


Będzie to już piąte spotkanie z orkiestrą, która powstała we współpracy Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej i Cavatina Hall. Dzięki staraniom bielskich melomanów i tym dwóm podmiotom kultury muzycznej powstał zespół, który daje nam – bielszczanom – dostęp do rzeczywistej wysokiej kultury.

To również element starań miasta o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Tym razem muzycy wprowadzą nas w świat muzyki baroku i dworu hrabiego Esterhazego, gdzie królowała muzyka Józefa Haydna.

wykonawcy:

Alicja Matuszczyk - obój

Wojciech Koprowski - skrzypce

Szymon Naściszewski - dyrygent

Bielska Orkiestra Cavatina


program:

Arcangelo Corelli - Concerto grosso g-moll op. 6 nr 8.

Jan Sebastian Bach - Koncert d-moll na obój i skrzypce BWV 1060

Józef Haydn – Symfonia nr 45 fis-moll Pożegnalna


INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy